Zakup polisy turystycznej – korzyści

Ubezpieczenie na wyjazd zaliczane jest do dobrowolnych świadczeń osobowych. Na jego zakup decydują się osoby, planujące zagraniczne wakacje czy też pracownicy, wybierający się w służbową delegację. Warto wiedzieć, jakie korzyści płyną z zakupu świadczenia.

Ochrona zdrowia

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę gwarantuje kompleksowe wsparcie w organizacji pomocy medycznej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Każde towarzystwo ma swój numer alarmowy, na który można zadzwonić, chcąc uzyskać potrzebne informacje na temat placówek szpitalnych w danym kraju. Polisa turystyczna stanowi świetny dodatek do karty EKUZ. Zakres ochrony obejmuje bowiem sytuacje, wymagające akcji ratowniczej, leczenia szpitalnego oraz transportu do kraju na skutek doznanych obrażeń.

Wysokość należnego odszkodowania warto dostosować do cen usług medycznych w konkretnym państwie. Koszt transportu lotniczego rannego z europejskiego kraju może wynosić kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku konieczności użycia specjalistycznego ambulansu wartość usługi wzrasta dwukrotnie.

Ochrona mienia

Ubezpieczenie wyjazdu gwarantuje finansowe zabezpieczenie bagażu na wypadek jego ewentualnego uszkodzenia, kradzieży lub zniszczenia. Świadczenia o szerszym zakresie obejmują również ochroną sprzęt sportowy, elektroniczny itd. Akty wandalizmu mogą wydarzyć się na lotnisku lub w wypoczynkowym kurorcie. 

OC w życiu prywatnym 

Polisa odpowiedzialności cywilnej zapewnia pokrycie kosztów szkód doznanych przez osoby trzecie na skutek działań właściciela świadczenia, jego krewnych lub zwierzęcia. OC stanowi idealne rozwiązanie dla osób, planujących aktywny wypoczynek. 

Wygodna forma zakupu

Świadczenie turystyczne można nabyć bez wychodzenia z domu za pośrednictwem witryny internetowej konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Firmy udostępniają na swojej stronie szczegółowe informacje na temat OWU, dzięki czemu klient może wybrać pakiet dostosowany do wszystkich potrzeb. Wygodne rozwiązanie stanowią również internetowe porównywarki ofert. Po wpisaniu wymaganych danych w odpowiednie pola formularza system przetwarza zgromadzone informacje, a następnie generuje produkty, odpowiadające preferencjom danej osoby. Porównywarki umożliwiają również klasyfikację ofert według przyjętego przez klienta kryterium.

Świadczenie turystyczne stanowi doskonałe zabezpieczenie dla osób, planujących wyjazd poza granicę RP. Przed podpisaniem umowy warto jednak zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by uniknąć wszelkich nieporozumień.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.