Wyślij pieniądze do Polski – kilka sposobów na transfer z UK

Pracujesz w Wielkiej Brytanii i zastanawiasz się, w jaki sposób przelać pieniądze do Polski? W zależności od preferencji możesz zdecydować się na przelew bankowy, gotówkowy lub skorzystanie z instytucji płatniczej. Dowiedz się, jakie są metody na to, aby przelać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski i która z nich jest najlepsza.

Wysyłanie pieniędzy do Polski – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na daną metodę przesyłania środków z zagranicy do kraju, zwróć uwagę na kilka elementów.

 • Szybkość

W zależności od wybranego transferu odbiorca przelewu może mieć pieniądze nawet w ciągu 10 minut lub będzie zmuszony poczekać kilka dni.

 • Bezpieczeństwo

Przy przesyłaniu pieniędzy niezwykle istotną kwestią jest bezpieczeństwo. W końcu chcesz, aby środki skutecznie dotarły do odbiorcy, a przy tym nie doszło do żadnych uchybień. Zatem warto wybrać taką metodę, która gwarantuje realizację przelewu, a do tego ma specjalne protokoły, które zabezpieczają przed wyciekiem danych osobowych.

 • Waluta

Przekaz pieniężny może zostać przesłany w oryginalnej walucie lub przeliczony po proponowanym przez placówkę kursie. W przypadku wyboru tej drugiej opcji warto sprawdzić, czy przewalutowanie jest korzystne. Jeśli nie, poszukaj innych możliwości, gdyż kurs wymiany ma duży wpływ na wartość przekazu.

 • Koszt

W zależności od wyboru metody przelewu zagranicznego, jego koszt może się różnić. Korzystanie z usług przekazu bankowego SWIFT wiąże się z dużą opłatą, sięgającą nawet do 300 złotych. Warto jednak wiedzieć, że są na rynku oferty pozwalające na np. pierwszy transfer za darmo czy tańsze przesyłanie pieniędzy.

 • Wygoda

Choć kiedyś wizyta w placówce stacjonarnej była konieczna, aby przelać środki za granicę, to obecnie możesz to zrobić szybciej i bez konieczności wychodzenia z domu. Warto wybrać wygodną metodę transferu, pozwalającą na przekaz finansowy przez aplikację w smartfonie.

Zwracając uwagę na tych kilka aspektów, łatwiej znajdziesz najlepszy sposób na to, aby wysłać pieniądze do Polski.

Przelew bankowy – czy zawsze jest korzystny?

Wiele osób chcących wykonać przelew międzynarodowy, decyduje się na tradycyjny transfer w swoim banku. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, gdy potrzebujesz wysłać pieniądze do Polski, ale warto się zastanowić, czy najkorzystniejsze. Wśród minusów przelewu bankowego można wymienić:

 • długi czas oczekiwania na środki przez odbiorcę

W zależności od zaznaczonej opcji – przelew z Wielkiej Brytanii do Polski dotrze nawet po kilkunastu dniach roboczych. Przy pilnych wydatkach ten czas oczekiwania będzie zbyt długi dla odbiorcy.

 • dodatkowe koszty

Przelewy bankowe zagraniczne wiążą się z dużym kosztem, zwłaszcza jeśli są wykonywane w metodzie SWIFT. Opłata wyniesie nawet kilkaset złotych.

 • niekorzystne przewalutowanie

W przypadku korzystania z usług tradycyjnego banku nie zawsze można liczyć na dobry kurs przewalutowania. Jest to zwłaszcza dotkliwe, jeśli zamierzasz przelać dużą kwotę. W przypadku większych sum wyślij pieniądze do Polski środkiem o korzystnym kursie przewalutowania – dzięki temu nie stracisz na wymianie.

Ze względu na takie wady, coraz więcej osób szuka lepszych alternatyw na przelew z UK do Polski niż usługi bankowe.

Inne sposoby na przesłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski

Zwykły transfer zagraniczny to nie jedyna metoda na przesłanie środków z Anglii do Polski. Wśród popularnych rozwiązań można wymienić także:

 • przekaz gotówkowy

Na rynku nie brak firm, które gwarantują ekspresowy przekaz gotówkowy do odebrania w Polsce. Choć zapewniają szybkość otrzymania środków, to trzeba się liczyć z wysokim kosztem za taką usługę. Przy regularnych transakcjach, taki sposób może generować spore obciążenie budżetu.

 • korzystanie z instytucji finansowych

Coraz większą popularnością cieszy się korzystanie z instytucji płatniczych, które specjalizują się w przesyłaniu środków np. z Wielkiej Brytanii do Polski. Do takich firm należy EasySend oferująca szybkie i tanie przelewy międzynarodowe, które mogą być u odbiorcy już nawet w ciągu 10 minut,

Wybierz taką metodą przekazu środków za granicę, która zagwarantuje szybki przesył pieniędzy, a przy tym nie będzie się wiązać z wysokimi opłatami.

Tanio i szybko wyślij pieniądze do Polski

Zastanawiasz się, czy to możliwe, aby już tego samego dnia przelane pieniądze z Wielkiej Brytanii znalazły się u odbiorcy, a koszty transferu nie były wysokie? Jak najbardziej. Wystarczy skorzystać z instytucji płatniczej, która oferuje:

 • szybkie przelewy

Poszukaj ofert, w których gwarantowane jest szybkie przesłanie środków. Najlepsze firmy dają możliwość przelewów docierających do odbiorcy najpóźniej w ciągu doby.

 • bezpłatny pierwszy transfer

Zastanawiasz się, czy dana usługa będzie najlepsza dla Ciebie? Warto zatem wypróbować ofertę instytucji płatniczej umożliwiającej pierwszy szybki przelew do Polski za darmo. Dzięki temu sam się przekonasz, czy to odpowiednia oferta dla Ciebie.

 • brak dodatkowych kosztów

Nic tak nie irytuje, jak nieoczekiwane dodatkowe koszty – zwłaszcza jeśli dotyczą one przelewów środków. Warto jednak wiedzieć, że korzystając z usług dobrej instytucji płatniczej, z góry wiesz, jakie wydatki poniesiesz, wysyłając pieniądze do Polski. Dzięki temu zadbasz, aby odpowiednia kwota dotarła do odbiorcy.

Ze względu na takie atuty coraz więcej osób decyduje się na przesyłanie środków z Wielkiej Brytanii do Polski przez renomowaną instytucję płatniczą.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.