Oszczędność czasu i pieniędzy. Jak skutecznie sprowadzić auta z USA i Kanady?

Niemcy są niekwestionowanym liderem zestawienia krajów, z których Polacy najchętniej importują samochody używane. To właśnie zza Odry pochodzi co drugie auto z drugiej ręki przyjeżdżające do naszego kraju. Zaraz za nimi uplasowały się Francja i Belgia. Czwarte miejsce należy do Stanów Zjednoczonych i to temu kierunkowi powinniśmy przyglądać z największą uwagą. Liczba samochodów importowanych z USA rośnie w arcyszybkim tempie, a korzyści związane z tym rozwiązaniem przyciągają wciąż nowych kierowców

Tylko w pierwszym kwartale tego roku do Polski trafiło ponad 15 tys. samochodów z USA, co porównaniu z początkiem poprzedniego roku oznacza 75-procentowy wzrost. Rynkowe trendy każą spodziewać się, że w najbliższej przyszłości import zza Atlantyku nadal utrzyma tendencję wzrostową. Warto więc z bliska przyjrzeć się temu tematowi i wyjaśnić, czemu Polacy coraz częściej decydują się zakup pojazdu sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych.

Czemu warto zdecydować się na sprowadzanie samochodów ze Stanów?

Jednym z najważniejszych argumentów za sprowadzeniem samochodu z USA jest szeroki wybór modeli. Na amerykańskim rynku znajdziecie wiele aut trudno dostępnych w Europie lub takich, które są tu znacznie droższe. Kierowcy poszukujący konkretnego modelu lub wersji wyposażeniowej łatwiej dotrą do odpowiedniego pojazdu właśnie w USA.

Ze Stanów możecie sprowadzić zarówno modele dobrze znane z europejskich dróg, jak i auta jednoznacznie kojarzone z amerykańską motoryzacją. Do tej pierwszej grupy należy zaliczyć przede wszystkim luksusowe i sportowe marki, takie jak Audi, BMW, Mercedes czy Porsche, które za oceanem dostępne są często atrakcyjnych cenach lub rzadziej spotykanych wersjach wyposażeniowych. Na uwagę zasługują też legendy amerykańskiej motoryzacji z Fordem Mustangiem czy Chevroletem Corvette na czele.

Kolejną zaletą sprowadzenia samochodu zza oceanu okazuje się wyższa jakość samochodów z USA w porównaniu do ich europejskich odpowiedników. Wynika to z tego, że Amerykanie mają tendencję do częstszej wymiany pojazdów, dzięki czemu sprzedawane przez nich auta są mniej zużyte i w lepszym stanie technicznym.

Oszczędność to kolejny powód ku temu, by zdecydować się na samochody sprowadzane z USA. Nawet po uwzględnieniu kosztów importu i dostosowania pojazdu do europejskich standardów, różnica w cenie może być na tyle znacząca, że taki wybór nadal będzie korzystnym rozwiązaniem. Dotyczy to przede wszystkim modeli luksusowych lub typowo amerykańskich.

Importowanie samochodu z USA daje również możliwość zakupu unikatowych modeli i klasyków. Stany Zjednoczone słyną z wielu legendarnych pojazdów, które są trudno dostępne na rynkach europejskich. Dla miłośników motoryzacji sprowadzenie klasyka z USA może być spełnieniem marzeń i źródłem niezapomnianych doświadczeń.

Jak wygląda proces sprowadzania auta z USA? Zrobisz to łatwo i tanio

Przeszukiwanie internetowych aukcji i analizowanie ofert, konsultacje z ekspertami, załatwienie formalności związanych z transportem – sprowadzenie auta z USA bywa męczące i czasochłonne. Wymarzony samochód ze Stanów można jednak sprowadzić bez żadnego stresu i dodatkowych komplikacji – wystarczy skorzystać z usług firmy https://brykizameryki.pl/.

Firma jest liderem w imporcie samochodów z USA i Kanady. Jej oferta obejmuje szeroki zakres usług – począwszy od pomocy w wyborze idealnego auta, przez uczestnictwo w aukcjach i licytacjach, aż po transport, dopełnienie wszelkich formalności celnych i dostarczenie pojazdu prosto pod wasze drzwi. Wyróżnia ją przede wszystkim duże doświadczenie i kompleksowe podejście do współpracy ze swoimi klientami. Nie musicie więc tracić czasu na poszukiwania, licytacje i formalności. Zamiast tego zaufajcie profesjonalistom.

Zakup samochodu z USA. Dziesiątki kultowych modeli na wyciągnięcie ręki

Szeroki wybór modeli, wyższa jakość, oszczędność oraz możliwość nabycia unikatowych pojazdów – wszystko to przemawia za importem auta z Ameryki. Dzięki profesjonalnym usługom firm takich jak brykizameryki.pl, cały proces staje się prostszy, bardziej efektywny i pozbawiony stresu. Jeśli myślicie o samochodzie znanym z amerykańskich dróg, to marzenie możecie spełnić łatwiej niż kiedykolwiek.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.