Kto zajmuje się pożyczkami domowymi: zalety i wady usługi

Kredyty są ogólnie uważane za proces finansowy, który polega na pożyczaniu pieniędzy osobie trzeciej na określony czas z oprocentowaniem banku.

Kredyty są ogólnie uważane za proces finansowy, który polega na pożyczaniu pieniędzy osobie trzeciej na określony czas z oprocentowaniem banku. Środki materialne mogą być przekazywane online, gdy klient nie musi wychodzić z domu. Pożyczki w domu u klienta to wygodna usługa finansowa, która pozwala na zaciągnięcie pożyczki bezpośrednio w domu.

Jak działają kredyty mieszkaniowe

Umowa jest realizowana przez firmę pozabankową. Główną cechą tej usługi jest to, że w procedurze bierze udział agent - osoba, która przychodzi do domu wnioskodawcy, aby załatwić wszystkie formalności.

Wypłata pieniędzy może odbywać się na różne sposoby, w zależności od życzeń i potrzeb klienta. Wypłaty dokonywane są przelewem na konto bankowe lub poprzez samodzielne odebranie gotówki przez odbiorcę w ustalonym wcześniej punkcie (np. na poczcie).

Dostępność jest głównym wyróżnikiem serwisu. Główne wymagania dotyczące umowy to pełnoletniość klienta i posiadanie przez niego dokumentu tożsamości. Pożyczkodawcy są skłonni świadczyć usługę tylko wtedy, gdy klient ma stałe dochody.

Etapy ubiegania się o kredyt mieszkaniowy

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego u klienta jest dość proste. Każdy może sobie poradzić z tym procesem.

 1. Zgłoszenie się do firmy pożyczkowej i złożenie wniosku. Użytkownik może złożyć wniosek online lub skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem kancelarii.
 2. Rozmowa z konsultantem. Przedstawiciel firmy oddzwoni do klienta. Podczas rozmowy musi zbadać sytuację, więc mogą pojawić się pytania o długi, wysokość dochodów i identyczne tematy.
 3. Powołanie do życia. Po zatwierdzeniu wniosku klient umawia się na spotkanie z konsultantem.
 4. Wizyta przedstawiciela firmy w domu. Na tym etapie klient musi złożyć niezbędne dokumenty. Za zakończenie procesu uważa się wydanie środków do ręki lub przesłanie ich na konto.

Główna lista wymaganych dokumentów to ważny dowód osobisty, zaświadczenie o zarobkach oraz zameldowanie na pobyt stały.

Zalety i wady zaciągania kredytu na mieszkanie

Kredyty mieszkaniowe są czasochłonne i wymagające, w związku z czym nie każdy może pożyczyć pieniądze. Staje się to powodem do szukania bardziej przystępnej cenowo alternatywy. Do jednych z nich należy kredyt mieszkaniowy. Usługa ta ma kilka zalet.

Niskie wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Osoba, która ma długi, również może uzyskać fundusze.

 • Nie ma potrzeby posiadania konta bankowego.
 • Zapłata gotówką pozwala na ominięcie zajęcia komorniczego.
 • Duża szybkość wykonania. Klient może otrzymać wypłatę w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku.
 • Nie trzeba wychodzić z domu. Klient ma możliwość dokonania wypłaty przez telefon, online przez komputer lub podczas spotkania z agentem.

Do wad tej procedury należy zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z usługą ratalną online. Jeśli klient nie ma możliwości płacenia z konta, przedstawiciel będzie odwiedzał klienta co tydzień w celu spłaty raty w gotówce. Istnieje również możliwość wpadnięcia na firmę bez skrupułów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy pożyczkowej do domu

Osoby pracujące w sektorze finansowym wiedzą, że dłużnicy najczęściej zgłaszają się do firm udzielających pożyczek domowych. Taką sytuację mogą wykorzystać oszuści.

Główne znaki, które pomogą odróżnić scammer od prawdziwych firm:

 • reklama na słupach lub w gazetach - często oszuści reklamujący się w ten sposób wymagają od klientów podania danych osobowych, po czym przestają się z Tobą kontaktować;
 • zaliczka - oszust może poprosić o wpłatę na poczet kosztów umowy, a następnie zniknąć;
 • Zaciągnięcie kredytu, którego wartość przekracza ustawowy limit.

Przed złożeniem wniosku należy sprawdzić, czy wybrana firma jest wiarygodna. Można poczytać opinie w internecie lub poprosić o radę znajomych, którzy wcześniej korzystali z podobnej usługi.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.