Piany pistoletowe - zalety

Piany pistoletowe to produkty, które znajdują zastosowanie podczas wielu prac i czynności budowlanych w trakcie remontu lub budowy domu. Ze względu na dobre właściwości wiążące i hydrofobowe, są bardzo chętnie używane.Piany to produkty, które znajdują zastosowanie podczas wielu prac i czynności budowlanych w trakcie remontu lub budowy domu. Ze względu na dobre właściwości wiążące i hydrofobowe, są bardzo chętnie używane. Charakteryzują się izolacją wygłuszającą, termiczną i uszczelniającą. Piany poliuretanowe ułatwiają pracę, skracają czas i obniżają koszty montażu.

Piany pistoletowe

Piany pistoletowe zaliczają się do pian montażowych. Do ich aplikacji niezbędny jest specjalny pistolet ułatwiający pracę z produktem, a dozowanie piany odbywa się poprzez nacisk na spust. Sposób aplikacji tychże pian zapewnia doskonałą precyzję dozowania i nie jest zbyt skomplikowany. Piany pistoletowe można wykorzystywać wielokrotnie - o ile zabezpieczymy je przed wyschnięciem systematycznym czyszczeniem dyszy. Charakteryzuje je doskonała przyczepność do większości materiałów i podłoży. Piany tego typu są jednoskładnikowe.

Piany pistoletowe mogą pochwalić się wysoką stabilnością i odpornością mechaniczną. Szybko schną, szybko się wiążą i chronią przed napływem wody, zarazem zapewniając odpowiednią wymianę powietrza, co zapobiega gniciu i rozwojowi pleśni.

Takie piany są lżejsze od innych materiałów używanych do montażu, uszczelniania i wygłuszania. Zmniejsza to obciążenie konstrukcji, do których mocuje się komponenty.

Piany pistoletowe

Piany poliuretanowe pozwalają na zmniejszenie kosztów energii zużywanej na ocieplenie budynku. Warto jednocześnie zaznaczyć, że zimą pianka pistoletowa ogranicza straty ciepła wynikające z nieszczelności w warstwie izolacyjnej, z kolei latem - pianka zmniejsza nagrzewanie się wnętrza. Zapewnia więc komfort cieplny przez cały rok.

Pianki bardzo dobrze nadają się do klejenia płyt styropianowych podczas tworzenia izolacji termicznej budynku. Piana pistoletowa schnie szybciej od, chociażby, klejów cementowych, a do tego jest prostsza do zastosowania. Zapewnia również doskonałą izolację akustyczną. Wypełniając nią szczeliny przy oknach, drzwiach i parapetach, można bardzo dobrze wyciszyć wnętrze. Taka piana zadba także o to, aby hałasy z zewnątrz docierały do środka w zaledwie minimalnym stopniu.

Piany pistoletowe charakteryzują się też dużą paroprzepuszczalnością, co zapewnia odpowiednią wymianę powietrza - wilgoć nie gromadzi się w szczelinach i nie powoduje gnicia czy powstawania pleśni.

Sklep Otuo

Sklep z artykułami budowlanymi Otuo w swoim asortymencie posiada nie tylko piany pistoletowe, ale również silikony sanitarne i inne rodzaje silikonów, kleje, uszczelniacze, farby i inne wysokiej jakości produkty.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.