Jeśli nie kredyt, to… pożyczka ratalna. Kiedy warto ją wybrać?

Oferta banków to niejedyne rozwiązanie, gdy potrzebujemy uzyskać finansowanie na ważne wydatki. Coraz większą konkurencją dla kredytu gotówkowego staje się pożyczka ratalna proponowana przez firmy pożyczkowe. Kiedy warto po nią sięgnąć?

Pożyczenie pieniędzy może okazać się dobrym rozwiązaniem nie tylko dla sfinansowania nieprzewidzianych wydatków, ale i dla realizacji długo planowanych projektów. Coraz częściej w tym finansowaniu mają udział firmy pożyczkowe, które co roku pożyczają Polakom łącznie około 6 mld zł. Cele finansowania bywają różne. Pożyczkobiorcy w wieku 18-24 lata przeważnie przeznaczają pożyczone środki na remont domu lub mieszkania, gdy tymczasem Polacy w wieku 25-49 lata finansują w ten sposób głównie zakup samochodów. Starsze osoby, powyżej 50 lat, zaciągają pożyczki znowu na remonty. Warto dodać, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się pożyczki przez Internet.

– Pożyczki online to przede wszystkim większa swoboda w pożyczaniu pieniędzy. Można bez pośpiechu wybrać ofertę w zaciszu własnego domu, dokładnie poznać warunki pożyczki, a do tego złożyć wniosek wtedy, gdy mamy na to czas – zauważa ekspert hapipozyczki. – W ten sposób można załatwić wszystkie formalności online. Do tego oferta sektora pożyczkowego jest coraz bogatsza. Wystarczy wymienić coraz popularniejsze pożyczki ratalne, które skutecznie konkurują z kredytami gotówkowymi dostępnymi w bankach – podkreśla ekspert.

Czy kredyt w banku to dobre rozwiązanie?

Bank jest naturalnym miejscem, w którym szukamy pomocy, gdy potrzebujemy pieniędzy. Kłopot z bankami jest jednak taki, że to mocno zbiurokratyzowane instytucje. W rezultacie konsument musi przejść skomplikowaną procedurę, aby pożyczyć pieniądze. Przede wszystkim trzeba dostarczyć wiele różnych dokumentów i wypełnić skomplikowany wniosek (na szczęście z pomocą doradcy klienta), a potem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Im wyższą kwotę chcemy pożyczyć, tym dłużej zwykle trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku o kredyt. Do tego, jeśli nawet część procedury można załatwić online, zwykle formalności trzeba dokończyć i tak w placówce stacjonarnej. To wszystko trwa i trwa. Na szczęście można znaleźć alternatywę.

Pożyczka ratalna – wygodne i szybkie wsparcie

Duża popularność pożyczek ratalnych nie wzięła się znikąd. To produkt dla tych osób, które nie mają czasu czekać na decyzję banku i zmagać się z długimi procedurami. Gdy trzeba sfinansować pilny wydatek, lepiej nie tkwić w kolejkach w placówkach bankowych. Trzeba działać szybko. Wtedy idealnym rozwiązaniem okazuje się pożyczka ratalna bez względu na to, czy potrzebujemy kilkuset, czy też kilkunastu tysięcy złotych. To produkt podobny do bankowego kredytu gotówkowego, ale o wiele łatwiej go zaciągnąć.

Przede wszystkim pożyczka ratalna jest dostępna przez Internet. Dzięki temu można załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Nie trzeba dostosowywać się do godzin pracy placówki pożyczkodawcy, żeby złożyć wniosek o pożyczkę. Skoro wszystko można załatwić online, skraca się czas od złożenia wniosku do wypłaty środków. Gdy potrzebujesz pieniędzy szybko, to doskonałe rozwiązanie. Po prostu przeglądaj strony firm pożyczkowych i szukaj najtańszej oferty. Po pożyczkę ratalną warto sięgnąć także wtedy, gdy nie ma czasu na odwiedziny placówki w banku. Warto również podkreślić, że zobowiązanie tego typu łatwo pozwala dostosować wysokość raty do możliwości domowego budżetu – wystarczy wydłużyć odpowiednio okres spłaty.

Kto może dostać pożyczkę ratalną?

Wbrew funkcjonującym mitom firmy pożyczkowe nie udzielają pożyczek osobom zadłużonym czy nieposiadającym żadnego źródła dochodu. Aby zaciągnąć pożyczkę ratalną, trzeba spełnić określone wymagania. Co prawda nie są one tak restrykcyjne jak w banku, ale również obowiązują. Każda firma pożyczkowa ustala tak naprawdę własne warunki, ale najczęściej pożyczkodawcy żądają, żeby pożyczkobiorca był pełnoletni, miał polskie obywatelstwo, posiadał czynny numer telefonu komórkowego i miał konto w banku. Do tego trzeba się jeszcze wykazać pozytywną historią kredytową i nie figurować w rejestrach dłużników. W ostatniej kwestii każdy przypadek jest jednak rozpatrywany indywidualnie.

Jak zaciągnąć pożyczkę na raty?

Zaciągnięcie pożyczki ratalnej nie jest skomplikowane. Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i wybrać tam kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Trzeba zwrócić uwagę na wysokość miesięcznej raty. Korygując okres spłaty, można dostosować jej wielkość. Potem wystarczy wypełnić prosty wniosek o pożyczkę, potwierdzić dane przelewem weryfikacyjnym lub specjalną aplikacją (zależy od pożyczkodawcy) i czekać na decyzję. To zazwyczaj nie trwa długo. Po pozytywnej decyzji środki z pożyczki są przelewane na konto pożyczkobiorcy.

Pożyczka ratalna jest alternatywą dla kredytu gotówkowego i coraz większym jego konkurentem. To rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują zdobyć pieniądze szybko lub chcą uniknąć skomplikowanych procedur w banku i cenią sobie wygodę.

 

 

 

 

 

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

 

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.