Jak rozwinąć multiagencję ubezpieczeniową? Poradnik ubezpieczeniowy

Multiagencja jest biurem, w którym można skorzystać z oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Uprawnienia multiagencji są dokładnie takie same jak "zwykłych" agentów, jednak klienci korzystający z ich usług mogą porównywać znacznie większą liczbę ofert, a w konsekwencji wybrane ubezpieczenie lepiej odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto korzystać z multiagencji ubezpieczeniowych.

Multiagencja - co to takiego?

Każdy, kto kupuje obowiązkowe ubezpieczenie OC, szczególną uwagę zwraca przede wszystkim na cenę. Zakres tej polisy we wszystkich towarzystwach jest taki sam, dlatego nie ma sensu przepłacać. Aby znaleźć ofertę ubezpieczenia w jak najniższej cenie, warto skorzystać z usług multiagencji. Jest to specjalna firma, która oferuje ubezpieczenia od rozmaitych firm ubezpieczeniowych. W jednym miejscu możemy zapoznać się z wieloma propozycjami.

Agenci ubezpieczeniowi niejednokrotnie są krytykowani za to, iż przedstawiają ofertę reprezentowanej przez siebie firmy wyłącznie w pozytywnym świetle. Zupełnie inaczej wygląda to w multiagencji - tam pracownicy możemy zapoznać się zarówno z atutami, jak i wadami konkretnej oferty ubezpieczenia. W ten sposób znalezienie atrakcyjnej pod względem cenowym oferty ubezpieczenia jest znacznie łatwiejsze.

Z racji tego, iż pracownicy multiagencji współpracują z dużą liczbą towarzystw ubezpieczeniowych, to żadna z nich siłą rzeczy nie może ponosić odpowiedzialności za podejmowane przez nich działania. Dlatego też obecnie obowiązuje wobec multiagentów wymóg wykupienia specjalnej polisy OC dla agentów. Jeśli pracownik multiagencji dopuści się jakichkolwiek zaniedbań, wówczas odszkodowanie dla osoby pokrzywdzonej zostanie sfinansowane z wykupionej wcześniej polisy.

Klient nasz Pan!

Dobra agencja ubezpieczeniowa to taka, która na pierwszym miejscu stawia profesjonalizm i życzliwość wobec swoich klientów. Agenci powinni mieć szeroką wiedzę odnośnie wszechstronnej tematyki ubezpieczeń. Dzięki temu mogą należycie wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swojego rozmówcy i udzielać odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Ponadto, pracownicy multiagencji udzielają wyłącznie rzetelnych, prawdziwych informacji na temat ubezpieczeń w poszczególnych firmach, dlatego nie ma ryzyka, że klient zostanie wprowadzony w błąd.

Multiagencje nieustanie inwestują w nowoczesne rozwiązania, które dają gwarancję obsługi klientów na najwyższym, światowym poziomie. Profesjonalne oprogramowania i algorytmy są dzisiaj standardem dla renomowanych multiagencji. Przykładem innowacyjnego oprogramowania jest KA System, który daje możliwość wyszukiwania ofert w pełni dopasowanych do konkretnych wytycznych podanych przez klienta. Korzystając z takich systemów, w kilka sekund agent może znaleźć dla swojego klienta najtańsze ubezpieczenie.

Jakie są plusy korzystania z multiagencji?

Porównanie kilkunastu różnych ofert ubezpieczenia daje klientowi możliwość samodzielnego podjęcia decyzji o tym, z której oferty ubezpieczenia i w jakim zakresie chce skorzystać. Multiagencja przedstawia nam cały szereg różnorodnych ofert, co jest także ogromną oszczędnością czasu, bowiem nie trzeba ich szukać samodzielnie.

Artykuł powstał we współpracy z marką KA-System

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.