Prawo rodzinne Jelenia Góra - Czym się kierować podczas wyboru adwokata?

Prawo rodzinne to wyspecjalizowany dział prawa cywilnego, który zajmuje się stosunkami prawnymi panującymi w rodzinie - tymi o charakterze zarówno majątkowym, jak i niemajątkowym. Obejmuje także takie pojęcia jak istnienie rodziny oraz jej funkcjonowanie, stosunki rodziny z osobami trzecimi (na przykład zawarcie małżeństwa, ustanie związku małżeńskiego czy majątkowe stosunku pomiędzy małżonkami) a także relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi. Ostatnia kwestia dotyczy ustalenia pochodzenia dziecka, władzy rodzicielskiej, przyznania alimentów oraz przysposobienia.

Najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego

Kancelaria adwokacka zajmuje się różnymi dziedzinami prawa. Te, które specjalizują się w prawie rodzinnym na co dzień najczęściej stykają się z takimi kwestiami jak: władza rodzicielska, podział majątku, sprawy rozwodowe, przyznanie alimentów oraz ustalenie kontaktów rodziców z dziećmi. Porady, które są udzielane petentom w tak wrażliwych kwestiach powinny być wyważone, a powzięte rozwiązania dobrze przemyślane - stąd u adwokata rodzinnego bardzo ważne jest doświadczenie. Sprawy rodzinne bywają pozornie proste, choć w praktyce zazwyczaj okazują się najbardziej skomplikowane. Najlepszym przykładem może być prowadzenie spraw rozwodowych, które niekiedy potrafią się ciągnąć całymi latami.

Zarówno w Jeleniej Górze, jak i w każdym innym polskim mieście, każdego dnia kancelarie adwokackie pomagają rozwiązać wiele kwestii związanych z prawem rodzinnym. Najistotniejsze z oferowanych usług to:

  • reprezentowanie klientów w sprawach rozwodowych,
  • pomoc w ustaleniu ojcostwa,
  • porady związane ze sprawami alimentacyjnymi,
  • wyjaśnienie kwestii wzajemnych praw i obowiązków małżonków,
  • zajęcie się formalnościami w przypadku ustania małżeństwa,
  • reprezentowanie w sprawach o przyznanie i odebranie władzy rodzicielskiej,
  • pomoc w ustaleniu kontaktów z dziećmi w przypadku rozwodu.

Kancelaria adwokacka - adwokat na terenie Jeleniej Góry, który jest najlepszy. Jak go znaleźć?

Niezależnie od tego, czy szukasz dobrego prawnika w Jeleniej Górze, Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście - jednego możesz być pewien: wyszukując odpowiednią frazę w wyszukiwarce, znajdziesz ich mnóstwo. Jak jednak wybrać tego, który zadba o Twoje sprawy jak o swoje własne?

Przede wszystkim: jeśli szukasz skutecznego adwokata czy radcy prawnego, w żadnym razie nie powinieneś kierować się ceną jego usług. Początkowe oszczędności w tej kwestii mogą kosztować Cię wiele w przyszłości. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Oczywiście, istotnym czynnikiem jest wykształcenie, ale znacznie ważniejsze jest obycie zawodowe. Barwna i dobrze zrobiona strona internetowa nie jest najbardziej istotna. Powinieneś raczej szczegółowo skupić się na spisie oferowanych przez kancelarię usług i zapoznać z opiniami klientów. Ilość prowadzonych spraw, które były podobne do Twojej również ma znaczenie. Internetowy research to jednak nie wszystko. Warto umówić się na wstępne spotkanie i zobaczyć, czy nadajesz z prawnikiem na tych samych falach. Podejście do klientów bywa różne - a powinno być przede

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.