Jak zmienić biuro rachunkowe? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to podstawowe zadanie, jakie stoi przed przedsiębiorcą. Niestety, nie zawsze udaje się od razu trafić na właściwą usługę. Często popełniamy błąd, decydując się na biuro rachunkowe, które znajduje się najbliżej lub było jedyną znaną nam opcją.

Na szczęście podjęcie współpracy z jednym biurem rachunkowym nie zmusza nas do wiecznego korzystania z ich usług. Biuro rachunkowe można, a nawet należy zmienić, jeśli nie spełnia naszych potrzeb. W poniższym tekście znajduje się kilka uwag, które warto uwzględnić podczas zmiany biura rachunkowego.

Twoja wygoda jest bardzo ważna

Musisz pamiętać, że to Ty jesteś klientem. W tym wypadku to Ty będziesz płacił za usługę i jako konsument masz prawo wybrać opcję, która zapewni Ci wygodę. Mówiąc o wygodzie, mam na myśli tutaj kilka czynników mających wpływ na naszą współpracę z biurem.

Istotna jest lokalizacja, do biura często będziemy musieli podjechać, w sytuacji, gdy dojazd zajmuje nam godzinę lub więcej nie jest to sytuacja komfortowa. Równie istotne są godziny pracy, jeżeli biuro jest czynne do godziny 17:00, a Ty zazwyczaj masz czas dopiero od godziny 20:00, to również może rodzić problemy.

Musisz mieć kontrolę nad własną firmą, w tym również nad rachunkowością

Jako właściciel działalności gospodarczej na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest kontrolowanie stanu postępów pracy. Oczywiście nie ma potrzeby dzwonienia co godzinę do biura z zapytaniem o nasze faktury. Jednak jako właściciel firmy masz prawo do kontrolowania swojej własnej działalności. Co za tym idzie, w momencie, kiedy masz taką potrzebę, powinieneś mieć wgląd w stan pracy nad Twoimi rachunkowościami. Aby mieć taką możliwość, musisz mieć dobry kontakt z Twoim biurem rachunkowości.

Przed decyzją o zawarciu współpracy z danym biurem rachunkowym, należy dopytać o to, jak wygląda komunikacja pomiędzy klientem a biurem. Im wyższy poziom komunikacji i lepsza możliwość komunikowania się, tym bardziej atrakcyjna jest to oferta.

Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo

Rachunkowość jest rzeczą skomplikowaną. Zdecydowanie formalności związane z finansami są jedną z mniej przyjemnych rzeczy w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Tym bardziej że w przypadku rachunków mowa tutaj o danych, które należy traktować w sposób bardzo ostrożny.

Wycieki faktur z danymi Twoimi oraz Twoich klientów na pewno nie wpłyną pozytywnie na Twoją działalność. Dlatego bardzo istotne jest, aby biuro rachunkowe oferowało najwyższy standard bezpieczeństwa. Mowa tutaj zarówno o rzetelności wykonywanej pracy, jak i również o pełnej poufności. 

Zaufane biuro to dobre biuro

Z racji tego, że prowadząc firmę, nie mamy czasu na kontrolowanie oraz nadzorowanie rachunkowości. Bardzo ważne jest, abyś darzył zaufaniem swoje biuro. Zapewni Ci to komfort psychiczny i pozwoli skupić się na Twojej pracy. Biuro zdobywa nasze zaufanie z czasem, ale warto przed podjęciem współpracy z daną firmą poczytać komentarze jej klientów. Znacznie łatwiej jest nam zaufać, jeżeli wcześniej tej firmie zaufali inni. 

Nie ma odpowiedniego biura w okolicy?

Co zrobić w sytuacji, gdy nie ma odpowiedniego biura rachunkowego w naszym rejonie. Rozwiązanie jest bardzo proste, warto zainteresować się usługami biur rachunkowych obsługujących przedsiębiorców niezależnie od ich lokalizacji. Biura rachunkowe działające z pomocą aplikacji mobilnej, która pomaga w przesyłaniu dokumentacji (faktury sprzedażowe i kosztowe) spełniają wszystkie powyższe kryteria. 

Możliwość skorzystania z usług rachunkowych w każdym miejscu oraz czasie jest niesamowicie wygodne. Co więcej, masz pełen wgląd w aktualny stan pracy nad Twoimi fakturami, posiadasz pełną kontrolę. Biura rachunkowe działające online posiadają również najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa, co zapewnia komfort użytkowania. Bardzo łatwo jest znaleźć pozytywne opinie dotyczące firm tego typu, dzięki czemu zaufanie takiej usłudze nie będzie niczym ryzykownym. Programy do fakturowania pomogły już niezliczonej liczbie osób uporządkować kwestie rachunkowości w swojej firmie. Zastanów się dokładnie nad zmianą swojego obecnego biura rachunkowego na takie dające Ci najwięcej korzyści.

Artykuł powstał przy współpracy z ogólnopolskim biurem rachunkoweym INTAXO

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.