Ile kosztują programy do rekrutacji personelu?

Pracę współczesnego rekrutera trudno jest sobie wyobrazić bez stosowania specjalnego oprogramowania, którego zadaniem jest nie tylko oszczędzanie czasu, ale także lepsze rozumienie zapotrzebowania firmy na kadrę i odpowiednio - znalezienie najbardziej odpowiednich kandydatów.

Czym wyróżnia się nowoczesne oprogramowanie do rekrutacji?

Zadaniem nowoczesnych programów rekrutacyjnych jest nie tylko odciążenie osób zatrudnionych w branży HR, ale i podniesienie skuteczności ich działań. Za pomocą takich programów można nie tylko publikować ogłoszenia o ofertach pracy lub komunikować się z kandydatami, ale i wybierać najlepsze CV, motywować kandydatów itp. Szczególnej popularności w ostatnim czasie nabiera oprogramowanie z elementami grywalizacji.

Średnio zakup systemu ATS - cleverstaff.net - kosztuje 1000 zł, dodatkowo niektóre firmy pobierają płatność  za korzystanie ze wszystkich opcji oprogramowania. Wersje Lite kosztują średnio 50 zł na miesiąc, a cena zaawansowanych może sięgać nawet 150-200 zł miesięcznie.

Najpopularniejsze oprogramowanie dla branży HR

Jeśli szukasz oprogramowania do automatyzacji procesu rekrutacji, na rynku istnieje wiele dostępnych opcji. Oto kilka sugestii:

  • Lever: jest to platforma do zarządzania rekrutacjami, która umożliwia automatyzację wielu etapów procesu rekrutacji, takich jak: wysyłanie wiadomości e-mail i koordynacja rozmów kwalifikacyjnych. Cena tego programu, docenionego przez HR-owców, zależnie od dostępności funkcji, waha się od 1200 do nawet 10 000 zł.

  • Workable: to kolejna platforma do zarządzania rekrutacjami, która umożliwia automatyzację wysyłania wiadomości e-mail i śledzenie postępów kandydatów. Cena oprogramowania waha się od 400 do 2500 zł.

  • Jobvite: nowoczesny system ATS będzie kosztował 2000 zł dla firm zatrudniających mniej niż 100 pracowników. Umożliwia nie tylko poszukiwanie kadry i skuteczne zarządzanie, ale i łączenie zespołu.

  • SmartRecruiters: to następna platforma do automatyzacji rekrutacji, która pozwala na skuteczne wyszukiwanie najbardziej utalentowanych pracowników. Cena oprogramowania, maksymalnie dostosowywanego do potrzeb użytkowników, jest ustalana indywidualnie.

Wybór odpowiedniego oprogramowania zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Zalecamy przeprowadzenie szczegółowego researchu i porównanie różnych opcji, aby móc wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.