Serwery Dell – poznaj ofertę wiodącego producenta!

Wysokiej jakości serwer to kluczowy element w każdej działalności związanej z Internetem. Z jego pomocą możliwa jest płynna i sprawna obsługa wielu urządzeń, plików i operacji na komputerze.

Dell R740 – wydajna praca na najwyższym poziomie

Wysokiej jakości serwer to kluczowy element w każdej działalności związanej z Internetem. Z jego pomocą możliwa jest płynna i sprawna obsługa wielu urządzeń, plików i operacji na komputerze. Z serwerów korzystają obecnie świadomie lub nieświadomie, praktycznie wszyscy użytkownicy Internetu, a szczególnie wielkie przedsiębiorstwa, banki czy inne instytucje, które operują na ważnych danych o zbliżonym charakterze. Jakie modele serwerów oferuje firma Dell?

Serwer Dell R740 to jeden z najbardziej wydajnych i najszybszych serwerów dostępnych w ofercie marki. Serwer został wyposażony w najnowocześniejszy procesor typu Intel Xeon SP, dzięki któremu urządzenie wyróżnia się nawet 27% większą liczbą rdzeni i o 50% większą przepustowością niż starsze modele z generacji CPU. Ponadto, serwer Dell R740 umożliwia instalację nawet 3 TB dodatkowej pamięci RAM. Urządzenie zostało również wyposażone w innowacyjną technologię kontroli cyklu eksploatacji, która pozwala administratorom monitorować, aktualizować i obsługiwać urządzenie na odległość, bez względu na miejsce, w którym się znajduje. Serwer został zaprojektowany w formacie platformy o wysokości 2U, dzięki czemu można go konfigurować w szafy serwerowe złożone z 16 dysków 2.5” lub 8 dysków 3,5”. W ten sposób powstanie środowisko idealne do wirtualizacji jakiejkolwiek aplikacji.

Serwery dla wymagających – czym wyróżnia się serwer Dell R640?

Marka Dell posiada w swojej ofercie różnorodne modele serwerów dla wszystkich potrzeb. Dla najbardziej wymagających użytkowników powstały serwery Dell R640 – wytrzymałe, wydajne i trwałe. Są to wysoce skalowane serwery dające ogromne możliwości rozbudowy przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni dostępnej w szafie serwerowej. Urządzenia zostały wyposażone w najnowszy procesor serii Intel Xeon SP, który zapewnia sprawną i płynną pracę nawet przy dużym obciążeniu. Te serwery wyróżniają się również kompaktowym rozmiarem – urządzenia są zamknięte w szczelnej obudowie o wysokości zaledwie 1U, co daje możliwość skonstruowania szafy o nawet 24 modułach pamięci operacyjnej i 56 rdzeniach obliczeniowych. Sam serwer zapewnia 8 GB pamięci cache, którą można rozbudować modułem rozruchowym z jednym lub dwoma dyskami M.2 o pojemności 240 lub 480 GB. Wszystkie te cechy sprawiają, że serwer Dell z serii R640 stanowi wręcz idealną i wysoce wyspecjalizowaną platformę dla profesjonalnych zastosowań. To rozwiązanie sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie niezbędna jest maksymalna ciągłość i niezawodność.

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.