Ogrody wertykalne-czy wciąż są w modzie?

Ogrody wertykalne niezwykłą popularność zyskały kilka lat temu, gdy wprowadzenie dużej ilości zieleni do wnętrz stało się modne i świadome. Nawet w najmniejszych pomieszczeniach można tworzyć doskonale prezentujące się ekspozycje zielone, zachwycające soczystą barwą oraz funkcjonalnością. Efektowne ogrody wertykalne stosowane są nie tylko jako ozdoba typu kwiaty do biura. Są one często stosowane w roli ścianki działowej, odgradzającej strefy działań lub przestrzeń pracowniczą w dużym biurze. Czy wciąż są popularne? Zdecydowanie tak! Czy obecnie wyglądają tak samo jak te, które zyskały popularność?

Ogrody wertykalne wewnątrz i na zewnątrz

Ogrody wertykalne stosowane są wewnątrz pomieszczeń, gdzie dostarczają ogromnej ilości tlenu. Doskonale prezentujące się ogrody wertykalne pozwalają stworzyć wyjątkową dekorację wnętrz, emanującą naturalnym efektem. Wertykalny ogród, z uwagi na swój pionowy układ nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dzięki czemu może być stosowany zarówno w większych, jak i niedużych pomieszczeniach. Efektowna, roślinna ściana jest doskonałym sposobem na wygospodarowanie we wnętrzu miejsca na element natury. To doskonały pomysł, aby zastosować ogród wertykalny na zewnątrz. Możesz stworzyć go na balkonie, tarasie lub w ogrodzie, wykorzystując elementy ogrodzenia. Na zewnątrz zdecydowanie bardziej sprawdza się ogród wertykalny z warzywami i owocami. 

Funkcjonalne ogrody wertykalne-jak je stosować?

Przyjazne dla alergików ogrody wertykalne można zastosować zarówno z wykorzystaniem ziemi, jak i całkowicie eliminując ten rodzaj podłoża. Profesjonalnie przygotowane ściany zieleni w pomieszczeniach nie powodują zwiększonego zabrudzenia, natomiast ich sposób wykonania pozwala zachować doskonałą cyrkulację powietrza i możliwość nieograniczonego rozwoju systemu korzeniowego. Dzięki temu rośliny mogą swobodnie rozwijać się przez wiele lat. Stylowe, zielone ściany można wykonać również z materiałów sztucznych, co stosowane jest najczęściej w komercyjnych przestrzeniach wielkopowierzchniowych. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się ogrody z prawdziwych roślin. 

Modne ogrody wertykalne-co nowego w aranżacjach?

Obecnie bardzo modne są podświetlane ogrody wertykalne oraz mobilne ściany zieleni, które ustawić można w strefie promocji, podczas eventu służbowego i prywatnego. Samonawadniające ogrody wertykalne to zdecydowanie lepszy, bardziej nowoczesny pomysł, zastępujący tradycyjne kwiaty do biura. Stylowe ścianki zieleni podświetlone to doskonały efekt wizualny. Bardzo modnym rozwiązaniem jest obecnie ścianka z mchu. Ogrody wertykalne, pokryte mchem nie wymagają zastosowania oświetlenia oraz pozwalają stworzyć wyjątkową ozdobę wnętrza na wiele lat. Efektowny mech jest elektrostatyczny oraz bezpieczny w kontakcie ze skórą człowieka. Zielone ściany-ogrody wertykalne zajmują niewiele miejsca i można zastosować w modnych aranżacjach. Zestawiaj je ze stylem boho lub loftowym. Doskonale sprawdzą się również we wnętrzach, urządzonych nowocześnie. Wybierając ogród wertykalny inwestujesz w doskonałą jakość powietrza wewnątrz oraz efekt wizualny, który zachwyci Twoich gości. Ogrody pionowe są wciąż w modzie, i wśród nich oprócz doskonałego wyglądu liczy się funkcjonalność. Modne ogrody wertykalne wciąż najczęściej stosowane są w pomieszczeniach biurowych, gdzie potrzebna jest wizualna strefa komfortu lub oddzielenie stref pracy poszczególnych pracowników. Efektowne ogrody wertykalne są w większości bezobsługowe, dzięki czemu wyglądają doskonale niezależnie od stopnia zaangażowania w ich aspekt wizualny. 

author-img_1

Krzysztof Sobczyk

Redaktor

Zawsze innteresowała mnie tematyka finansowa i z nią związałem swoją karierę zawodową. W redakcji ile-to-zl od 2015 roku.

Zobacz także:

Portal ile-to-zl.pl

Portal Ile To Złotych już od kilku lat dostarcza Państwu zawsze aktualne kursy walut NBP. Nasz kalkulator walutowy w szybko sposób potrafi przeliczyć każdą obcą walutę na polskie Złotówki. Codziennie dostarczamy informację o cenach dolarów amerkyańskich, euro, franków szwajacarskich, funtów szterlingów, kuny chorwackiej, korony czeskiej, forintów węgierskich, rubli rosyjskich, jenów japońskich, lir tureckich czy lejów rumunśkich.